150 éves a Zrínyi

150 éves a Zrínyi

Iskolánk ebben a tanévben ünnepli fennállásának 150. évfordulóját.

Intézményünk jogelődjének tekintjük a Nagykanizsai Községi Polgári Fiúiskolát és a Nagykanizsai Községi Polgári Leányiskolát. A Polgári Fiúiskolában 1872. október 21-én kezdődött meg a tanítás 59 tanulóval (I. és II. osztály). Első igazgatója Teesz János volt. A Polgári Leányiskolában pedig 1892. január 4-én kezdődött meg a tanítás 129 tanulóval (3 osztály), dr. Bartha Gyula igazgatásával. 1928-ban a polgári fiúiskola Zrínyi Miklós, a leányiskola Zrínyi Ilona nevét vette fel.

Iskolánk indulásáról leghitelesebben az első iskolai tanév értesítőjében olvashatunk:

Forrás és elődeink további korabeli értesítői:

A polgári iskolákról, helyükről a korabeli iskolarendszerben többek között a következő forrásokból tájékozódhatunk:
További érdekességek iskolánk épületéről:

Tarnóczky Attila „Hol, mi? Kanizsai házak és lakói” című összeállításában az épületek utcákba rendezetten találhatók. Online változatában a következő oldalon olvashatunk az iskolaépületről:


Pályázatok