Tanévzáró ünnepély, ballagás_2026

Június 22-én tartottuk a 2025/2026-os tanév tanévzáró ünnepségét és a nyolcadik osztályosok ballagását.
Tulman Géza igazgató beszéde után került sor a nyolcadikosok búcsúztatására. Az iskola és a hetedik évfolyam nevében Vlasics Eszter 7.b osztályos tanuló köszönt el tőlük.
A műsort összeállította, szerkesztette és konferált Benkőné Bánáti Bernadette tanárnő.
A ballagó nyolcadikosok nevében Ureczky Réka 8.b osztályos tanuló búcsúzott iskolánktól és a diáktársaktól. Végül megtörtént az ünnepélyes zászlóátadás.
Nyugdíjba vonulása alkalmából elköszöntünk Simon Emese tanárnőtől, majd Horváth Tiborné tanítónő és alsós igazgatóhelyettes a tanulók nevelése-oktatása érdekében végzett tevékenységéért, kiemelkedő munkája elismeréseként - nyugdíjbavonulása alkalmából - Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetésben részesült.
Kiváló Zrínyis Diák elismerést kaptak azok a végzős tanulók, akik nyolc éven át tartó kiemelkedő tanulmányi munkájukkal, aktív közösségi szerepvállalásukkal és példás magatartásukkal méltóvá váltak erre a megtisztelő címre:
- Budai Alex (8.b)
- Fesető Nóra (8.a)
- Kovács Lotti (8.a)
- Tálosi Lotti (8.b)
Köszönetet mondtunk két olyan szülőnek, akik az elmúlt nyolc év során szívvel-lélekkel segítették a végzős osztályok közösségi életét, a szülői munkaközösség aktív tagjaiként mindig számíthattunk rájuk:
- Dr. Varga Eszter Ivett
- Nagy Tímea
A tanévzáró ünnepséget az iskola énekkarának műsora színesítette. Felkészítőjük Vagrin-Kiszelovics Katalin tanárnő.
Ünnepélyünk záró akkordjaként Oravecz-Molnár Rebeka és Koroknai Tibor pedagógusok meghitt hangulatot teremtettek egy szívhez szóló Zorán szám előadásával ének szólóval és gitár kísérettel.
Álljon itt a dal egyik részlete útravalóul ballagó diákjainknak:
Úgy volt, hogy lesz az ég
S hozzá a messzeség
Lesz az otthon, s visszavár
Szelíd láng, mely bárhol ránk talál
S játszunk a tűz körül
A láng sír, a láng örül
S olyan gyorsan hordjuk szét
Késő már, ha a háztető is ég
Úgy volt, hogy jók leszünk
Úgy volt, de nem merünk
Úgy volt, hogy rajtunk áll
Úgy volt, hogy ránk béke vár











































